close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه اختصاصی کانون هواداران با مسئول نمایندگی های اصفهان ، کیش و بروجن

جــــام حــــــذفی

...........
پرسپوليس ..................... سپاهان

زمان :یکشنبه 15اردیبهشت ماه

ساعت بازي: 19:15 دقیقه

مكان: ورزشگاه آزادي تهران

: نامعلوم

لیـــگ برتـــر

...........
پرسپوليس ........................ ملوان

زمان :سه شنبه 10اردیبهشت ماه

ساعت بازي: 19:15 دقیقه

مكان: ورزشگاه آزادي تهران

: نامعلوم

گلزنان بـــــرتــــر پرسپوليسي(ليگ برتر)

کریم انصاریفرد
نام بازیکن گل زده
کریم انصاریفرد7
محمد نوری5
هادی نوروزی4
امحمد قاضی3


تقويم سرخ(دي ماه91)

اخبـــار مهــــم

اخرین مطالب سایت
مصاحبه اختصاصی کانون هواداران با مسئول نمایندگی های اصفهان ، کیش و بروجن

نويسنده : علی راد | نظرات:() | تاريخ : | موضوع : مصاحبه , |بیش از بیست سال بود که در ایران نبود و تنها شش ماه است که به ایران بازگشته، از بین این همه شغل، سرمایه اش را روی تاسیس نمایندگی پرسپولیس گذاشت، آن هم نه یکی، بلکه سه تا... هنوز لهجه داشت و چیزی بین فارسی و اتریشی صحبت می کرد. خودش در بهترین تیم اتریش فوتبالیست بوده و به قول خودش یک حادثه او را از دنیای فوتبال جدا کرده... اینها بخشی از زندگی بابک محب ملکی، مسئول نمایندگی های پرسپولیس در اصفهان، کیش و بروجن است.

کانون هواداران پرسپولیس : لطفا خودتون رو کامل معرفی کنید.

من بابک محب ملکی هستم، نماینده پرسپولیس در اصفهان. 14سال اول زندگی ام را در ایران بودم و 26 سال مابقی زندگیم را در اتریش سپری کردم. اونجا درس می خوندم، کار می کردم و در بهترین تیم اتریش به نام اسکا راپید وین که آقای فرهاد مجیدی هم اونجا سابقه بازی دارند فوتبال بازی می کردم تا اینکه یک حادثه من را از فوتبال حرفه ای جدا کرد و شش ماه است که به ایران آمدم.

 

کانون هواداران پرسپولیس : در راپید وین چه پستی بازی می کردید؟ فیکس بودید یا ذخیره؟ چه حادثه ای موجب شد از فوتبال حرفه ای کناره گیری کنید؟

در تیم امید و جوانان اسکا راپید وین بازیکن فیکس و بهترین بازیکن اون تیم بودم و در پست جلوی هافبک وسط و مهاجم کاذب و به نوعی همه کاره یا بازی بازکن اون تیم بودم. مربی ام آقای اتوباریج بود و آقای کرانچار سرمربی فعلی سپاهان هم در این تیم بازی می کرد. اون زمان آقای اتوباریج که مربی تیم ملی اتریش هم بود میگفت که این آقای بابک محب ملکی روزی کاپیتان تیم ملی اتریش یا ایران میشه ولی خلاصه ما هم به قولی پرحاشیه بودیم و همیشه خودم می خواستم مربی باشم و حرف های مربی ام را هم گوش نمی کردم! اونجا تنها بودم و نه پدر و مادرم کنارم بودند نه آشنایی، هم کار می کردم، هم در بهترین دبیرستان آنجا به نام HTBL درس می خواندم. همین شرایط کار را برای من سخت کرده بود و زیاد نمی رسیدم به تمرین های تیم برم و روزی که می خواستم بازی کنم، خودم می خواستم بگم بچه ها چیکار کنند و چیکار نکنند! و مربی ها از این کار راضی نبودند و می گفتند ما داریم اینجا تمام هفته با هم تمرین می کنیم شما چی میگی؟! منم خب شر بودم و می گفتم باید همین جوری بشه که من میگم و اینجوری می بریم!! و خوشبختانه در هیچ بازی ای هم که انجام دادم باخت نداشتیم. بعد اتفاقاتی افتاد که با مربی ام که اون زمان آقای پیترشویپل بود و الان هم مربی بزرگسالان اسکاراپید هست بحثم شد و گفتم دیگر بازی نمی کنم و رفتم به تیم دیگر وین به نام هیرسیسفا و با برد 6 بر 2 انتقامم را از این تیم گرفتم و برای اولین بار بود که راپید اون هم با شش گل به این تیم باخت. من هم بعد از هر گل میرفتم جلوی اونها و پیرهنم رو جلوشون تکان میدادم و... بعد در یک بازی که دربی اونجا بود و حساسیت زیادی هم داشت توی یک صحنه من چندین بازیکن رو دریبل کردم و چندین بار روی من خطا میشد و من باز بلند میشدم و ادامه میدادم تا اینکه دیگه خودم برگشتم و به داور گفتم پس چرا خطا نمی گیری؟! داور هم گفت چرا حرف میزنی و کارت زرد دوم و کارت قرمز رو نشون داد و منم عصبی شدم و...

 

 4

 

کانون هواداران پرسپولیس : و با داور درگیر شدید و محروم؟

(می خندد) بله! محروم اون هم سه سال و وقتی که دیگه 17 سالم شده بود و سنم به بزرگسالان هم رسیده بود از فوتبال کنار گذاشته شدم.

 

کانون هواداران پرسپولیس : از بازیکنان معروف خارجی چه کسانی هم بازی شما بودن؟

اون موقع آندریاس هیرتسوک هم بازی من بود که بعدا در بایرن مونیخ و وردربرمن هم بازی کرد و وهربیت وبا و شویتل که توی رئال سوسیداد و ولفسبورگ بازی کرد و الان مربی هست

 

کانون هواداران پرسپولیس : چی شد که به ایران برگشتید؟

همسر اصفهانی... (می خندد) بعد از 26 سال، عشق به این خانوم، غربت و دوری از ایران، اونجا واقعا کم و کسری نداشتم اما این غربت واقعا خیلی واسم سخت بود. خیلیا فکر میکنن خارج خیلی باحاله و هر کی اونجاست خوش میگذرونه اما اینگونه نیست، اینجا بهشته... من شش ماه هست ایرانم، همه چیز گرون شده ولی بازم میگم اینجا بهشته... من 26 سال اونجا بودم، بهترین زندگی رو داشتم و کارم به گونه ای بود که مدام به اسپانیا، هلند، ایتالیا، آلمان و... می رفتم. توی تمام استادیوم های آلمان و ایتالیا هم بودم اما باور کنید ایران بهشته و هیچ جا مثل ایران نیست. کانون هواداران پرسپولیس : برگشتید ایران، چی شد که از بین این همه شغل، نمایندگی پرسپولیس را انتخاب کردید؟ اصلا چی شد که فهمیدید پرسپولیس میخواد نمایندگی بزنه؟ برادر عزیزم امیر محب ملکی خیلی کمکم کرد. گفت داداشی تو که اینقدر عشق پرسپولیس رو داری بیا اینجا، من شنیدم پرسپولیس نمایندگی میده و بیا من این کار رو واست جور میکنم که به پرسپولیس برسی. البته گفت آلمانی هم بلدی، اینجا کرانچار هم هست و میشناسی اون رو و اگر هم نمایندگی پرسپولیس نشد میتونی بری اونجا و مترجم آقای کرانچار بشی اما در اصل به عشق پرسپولیس اومدم. وقتی هم که رفتیم اونجا نمایندگی بگیریم خیلی استقبال گرمی هم کردند و حتی توی روزنامه های پیروزی و پرسپولیس و خبر ورزشی هم بازتاب خوبی داشت که یک مقیم خارجی اومده و می خواد اولین نمایندگی پرسپولیس رو بزنه.

 

کانون هواداران پرسپولیس : اون زمانی که شما خواستید نمایندگی بزنید یک ریسک به حساب می اومد. حتی همین الان هم زدن نمایندگی پرسپولیس یک ریسک هست چون تجربه این کار در ایران نبود و مشخص نبود سرمایه ای که دارید می گذارید سوددهی داشته باشه. چی شد که سرمایه خودتون رو در این راه گذاشتید و آن هم نه یکی، بلکه سه نمایندگی در شهرهای اصفهان، کیش و شهرکرد زدید. در شهرهایی هم زدید که ریسک بالاتری داشت. شما می تونستید تهران این نمایندگی رو تاسیس کنید اما اولین نمایندگی رو اومدید اصفهان و شهری که خودش دو تا تیم داره زدید.

اصفهان خب هم خانومم اصفهانی هست، هم شهر قدیمی اصفهان رو دوست دارم و واقعا فکر میکنم دارم اصفهانی میشم! و بخاطر همین خواستم اینجا باشم. ضمن اینکه من در کنار این شغل، فکر دیگری هم در سر داشتم. دوست داشتم برای پرسپولیس یک چیز بزرگی بسازم و هدفم ایجاد یک فست فود زنجیره ای بزرگ به نام پرسپولیس هست که البته همچنان در این باره داریم با آقای رویانیان و پورحسن صحبت هایی انجام می دهیم و من چشم انتظار جواب نهایی هستم که به من این جواز رو بدهند و از طرحم حمایت کنند. دلیل اصلیش هم این است که من در خارج از کشور رشته مدیریت رستوران داری خوندم و از الف تا ی فست فود رو هم بلدم و دوست دارم غذاهای جدیدی که بلدم رو برای ایرانیان درست کنم اما خب همچنان منتظر اجازه و حمایت قاطع آقای رویانیان و دیگران هستم.

 

 8

 

کانون هواداران پرسپولیس : الان از اینکه سه نمایندگی پرسپولیس زدید راضی هستید؟

بله واقعا استقبال خوبی شده... مردم میان توی مغازه و این عکس بزرگ علی پروین که گذاشتم رو شاید 10 نفر اومدن پاش رو بوسیدن. یا این علی کریمی که عکسش اونجاست من نمیدونم چیکار کرده این آقای کریمی تو این کشور که واقعا مردم خودشون رو میکشن برای این علی کریمی. کاشکی منم فوتبالیست مطرحی مثل علی کریمی میشدم!! (می خندد) واقعا نمیدونم چیکار کرده این علی کریمی با دل مردم که این همه دوستش دارن. خیلی ها هم اومدن و تشکر کردن از زدن نمایندگی در اصفهان.

 

کانون هواداران پرسپولیس : توصیه می کنید که دیگران هم بیان و توی شهر خودشون نمایندگی پرسپولیس بزنن؟

آره چرا که نه، ولی نمایندگی ای که من دوست دارم این نیست. مثلا من نمایندگی بارسلونا توی نیوکمپ رفتم، اون نمایندگی 4 طبقه است با هزاران کالا. مثلا فقط سه اتاق مخصوص لیونل مسی هست، از مسواک و جوراب مدل مسی گرفته تا اقلام بزرگ و ما خیلی آهسته داریم کار می کنیم. کانون هواداران پرسپولیس : البته الان نزدیک به نیم قرن از تاسیس پرسپولیس گذشته و این اولین بار است که داره چنین اتفاقی میفته... بله خدا رو شکر که شروع شده، از وقتی که آقای رویانیان اومدن فکر میکنم فوتبال پرسپولیس حداقل 20 سال جلو افتاد وگرنه عقب بودیم، خیلی هم عقب بودیم. فقط من امیدوارم آقای رویانیان یک مقدار به مدیران دیگر هم برسن و مدیران بالاتری رو بیارن تا سرعت پیشرفت پرسپولیس بیشتر شود. به خود من اگر یک ذره بیشتر فضا بدهند اینجا را مثل نیوکمپ میکنم. ما هم مثل بارسلونا این همه هوادار و حداقل سی میلیون هوادار داریم. در خارج از کشور هم هیچکسی استقلال و سپاهان و ذوب آهن رو نمیشناسه، همه میگن پرسپولیس (پرسِه پولیس)، از اریکسون بپرسی از ایران چه تیمی میشناسی میگه فقط پرسپولیس، در خارج از هر کسی بپرسید چه تیمی رو توی آسیا می شناسید فقط میگن پرسپولیس... یعنی اکثرا هیچ تیم دیگری جز پرسپولیس از آسیا نمی شناسند.

 

کانون هواداران پرسپولیس : اون زمان که در اتریش فوتبالیست بودید، از پرسپولیسی ها کسی رو می شناختند؟

اون زمان تقریبا سال 1987 بود (1365 شمسی) و فقط علی پروین بود که می شناختند. بازیکنان از من می پرسیدند ما همه سبز و سفیدیم، تو چرا قرمز میپوشی؟! میگفتم آخه من پرسپولیسی هستم!

 

کانون هواداران پرسپولیس : بهترین خاطره ای که در این 26 سال زندگی در اتریش از پرسپولیس دارید؟

اوه اوه اوه اوه!! توی این شهر نمیتونم بگم! اون 96... اصلا بگم بد هست چون من اصفهانی دارم میشم! اما واقعی یک چیزی بود که... ای وای... من مدام زنگ میزدم، تموم شد؟ نشسته بودم و میگفتم خدایا چی شد؟ چی نشد؟ یک دفعه بابام زنگ زد بهم گفت گل زدیم! قهرمان شدیم! من اصلا باورم نمیشد. میگفتم بابا الان دقیقه 97 و 98 هست، راست میگی؟! قلبم هم واقعا تندتند داشت میزد! ولی خدارو شکر مربی خوبی داشتیم و قهرمان شدیم.

 

 2

 

کانون هواداران پرسپولیس : یکم برگردیم به خیلی گذشته، چی شد اصلا پرسپولیسی شدید؟!

بابام یک پرسپولیسی خیلی متعصب هست. پدرم عباس محب ملکی، قدیم با علی پروین توی زمین خاکی ها بازی میکردن و بعضی اوقات من رو هم که 10 ساله بودم اون زمان میبردن باهاشون بازی میکردم. دیگه پرسپولیسی به دنیا اومدم. یادم میاد بچه بودم، 6، 7 سال داشتم، پرسپولیس گل میزد بابام بغلم میکرد مینداخت تو هوا!! ما هم پرسپولیسی شدیم.

 

کانون هواداران پرسپولیس : بعنوان یک هوادار، فکر می کنید چی شد که پرسپولیس اون زمان تبدیل به پرسپولیسی شد که چندین سال هست قهرمان لیگ نشده؟

بعنوان یک فوتبالیست میگم، ضعف مدیریت... تیمی مثل پرسپولیس با سی میلیون هوادار اصلا نباید نیاز به یک نفر خارجی داشته باشه، نه بازیکن خارجی و نه مربی خارجی. البته خدا رو شکر الان آقای رویانیان داره کار خودش رو به خوبی انجام میده. این مدارس فوتبالی که داره زده میشه و ما باید تیمی بشیم مثل بایرن مونیخ یا بارسلونا که از 8 سال پیش تا الان بازیکنانی مثل ژاوی، اینیستا، پیکه، پویول توی این تیم هستند و روی این تیم غیرت دارند و پرسپولیس هم باید چنین بازیکنانی بسازه که از نوجوانی با هم بزرگ بشن و ترکیب اینها تیم پرسپولیس رو بسازه. اگر این کار انجام بشه فکر میکنم تا 5 سال دیگر چندین سال فقط پرسپولیس قهرمان شود.

 

کانون هواداران پرسپولیس : واکنش و استقبال مردم وقتی که اولین بار دیدن نمایندگی رسمی پرسپولیس اینجا تاسیس شده چگونه بود؟

اول که اصلا باور نمی کردند، بعضی ها چندین بار تشکر کردند از تاسیس این نمایندگی، بعضی ها هم می گفتند خیلی شجاعی که اینجا نمایندگی باز کردی! خیلی ها می اومدن تو و تصاویر علی پروین، مهدوی کیا و علی کریمی که اینجا نصب شده رو میبوسیدن. حتی بعضی ها میگفتن میتونیم بیایم کمکتون کنیم توی کاراتون؟ بعضی ها هستند که دیگه هر روز میان اینجا و یک جورایی اینجا خونه ی اونها شده و با حضور در اینجا عشق میکنه و بارها گفته شما اشتباه کردید این نمایندگی رو باز کردین چون دیگه من هیچوقت خونه نیستم و بعد از کار باید بیام اینجا! شاغلان پرسپولیسی این خیابون دیگه جزئی از زندگی اونها شده که هر روز بیان اینجا و یک حرفی در مورد پرسپولیس زده بشه و صحبت درباره پرسپولیس در این خیابان بسیار زیاد شده و واقعا هم از این اتفاق خوشحالم.

 

 5

 

کانون هواداران پرسپولیس : نمایندگی رو توی خیابان حافظ و در کنار میدان امام و یک جورایی پاتوق سپاهانی ها تاسیس کردید، واکنش هواداران سپاهان نسبت به این موضوع چگونه بوده؟

از اول بگم، ریشه ی این دو باشگاه یکی بوده و هر دو از مکتب شاهین هستند ولی خب آخرش هر کی شیش تایی بشه... (می خندد) اما خب از همان روز اول با من خوب بودند و هیچ اتفاقی هم نیفتاده، البته تعداد انگشت شماری هم هستند که میان یک تیکه ای می اندازند و میرن ولی بعضی هاشون هم میان میگن دمت گرم! شجاعی! کانون هواداران پرسپولیس : و بالاخره بازی پرسپولیس و سپاهان شد و برتری یک بر صفر پرسپولیس، فردای آن روز چگونه بود؟ یک ذره نگران بودم اما هیچکس هیچکاری با من نداشت، بعضی ها تبریک هم می گفتند، بعضی ها سرشون رو مینداختن زمین و یک سلامی میکردن و میرفتن، چون واقعا سپاهانی اینجا زیاد رد میشن و اکثرشون هم از همکاران هستند که اینجا مغازه دارن و فقط می گفتند پرسپولیس خیلی خوب بازی کرد و جوابشون این بود. اینجا میتونن همه کار بکنند، شیشه بشکونند و... اما انصافا تا به حال چیزی ندیدم و برخورد خوبی داشتند.

 

کانون هواداران پرسپولیس : جایی که نمایندگی زدید محلی هست که توریست هم زیاد میاد. واکنش توریست ها یا ایرانیان مقیم خارج چگونه بوده؟

از نروژ و کویت و این کشورها کسانی رو داشتیم و خیلی هم خوب خرید کردند و با خریدهایی که داشتند خیلی به من کمک کردند.

 

کانون هواداران پرسپولیس : بهترین فروشی که تاکنون داشتید؟

یک پسر اصفهانی بود، اومد اینجا گفت از هر چیزی که داری یکی میخوام. گفتم میخواهی نمایندگی باز کنی؟!

گفت نه برای یکی از دوستانم که پرسپولیسی هست میخوام. گفتم خب خیلی میشه و بالای پانصد هزار تومن پول میشه اینها! دیگه خلاصه تقریبا از هر چیزی که بود یک چیزی برداشت و نزدیک به چهارصد هزار تومان خرید کرد. اما من از خریدهای دیگری بیشتر خوشم اومده، کسی که واقعا پول نداره، با تمام قدرتش پول جمع میکنه تا بتونه بعد از 2 ماه یک لباس اصل پرسپولیس بخره. کسی بود که 8 هفته داشت هفته ای 5 هزار تومان می آورد تا یک پیراهن پرسپولیس بخره که آخر بعد از 40 هزار تومان گفتم پیراهن رو بردار برو و اون خرید با اینکه واسم ضرر داشت اما خیلی شیرین تر از خریدی بود که یکی بیاد سیصد هزار تومان جنس بخره.

 

کانون هواداران پرسپولیس : و استقبال بانوان پرسپولیسی؟

وای وای وای... بسیار زیاد... یک سری بانوی پرسپولیسی دو آتیشه، حتی خانوم هایی هم که اینجا کار می کنند نگاه کنید یکیشون نقاش هست و صبح تا شب عکسهای علی کریمی رو میکشه و اون یکی هم که صبح تا شب در رابطه با پرسپولیس صحبت میکنه. خانوم هایی که میان هر دفعه یکی از اقلام پرسپولیس رو خریداری می کنند و واقعا خریدشون از آقایون بیشتره... خود این خانومی که اینجا کار میکنه روز اول سی هزار تومانی اینجا خرید کرد، یا اون خانوم دیگه هی دنبال این بود که اقلام رو خریداری کنه که خودم بهش گفتم خانوم اگه دوست دارید بیاید همین جا کار کنید که لااقل پول جنس هایی که می خواهید خرید کنید رو دربیارید. یا بانوانی که حتی میان برای شوهرشون اقلام پرسپولیسی خریداری می کنند!

 

 3

 

کانون هواداران پرسپولیس : همسر خودتون چی؟ پرسپولیسی هستند؟

همسر اصفهانی خودم که دیگه باید پرسپولیسی بشه!

 

کانون هواداران پرسپولیس : نمیگه شما باید سپاهانی بشید؟!

نه اتفاقا پدرخانومم هم پرسپولیسی شده! از وقتی که من اومدم اینجا این کار رو شروع کردم همشون پرسپولیسی شدن چون میبینن که واقعا سود زیادی نداره ولی خب عشق به پرسپولیس هست و... بعضی ها هستند میان اینجا و چیزی رو دوست دارن اما پولش رو ندارن و میگم بردارید و برعکسش هم هست، بعضی ها هم الکی میان خرید میکنن و میگن من میخوام شما همیشه اینجا باشید و هیچوقت نمایندگی رو نبندید، هر وقت هم مشکلی دارید یک زنگ به ما بزنید تا کمکتون کنیم، هر وقت داشتید پولمون رو بدید. یا حتی هست کسی اینجا که کارگر هست اما میگه آقای ملکی اگه جایی گیر کردید تا سیصد چهارصد هزار تومن روی من حساب باز کنید و اینجور آدم ها هم هستند.

 

کانون هواداران پرسپولیس : و در آخر چند تا اسم میگیم و دوست داریم خیلی کوتاه این اسامی رو توصیف کنید.

سردار رویانیان : (سکوت) ... باور نمیکردم همینی هست که میبینم اما پرسپولیس رو حداقل بیست سال جلو انداخت.

یحیی گل محمدی : اگه از اول مربی بود الان 62 امتیاز داشتیم نه 42 امتیاز.

علی پروین : بزرگترین فوتبالیست ایران، 15 قهرمانی با پرسپولیس

علی دایی : علی دایی، علی دایی هست دیگه...

علی کریمی : محبوب ترین فوتبالیست ایران که طرفداران تمام تیمها دوستش دارن.

کریم باقری : گل قشنگی زد.

مهدی مهدوی کیا : ای وای... آقا... اخلاق 20 ، آدم بسیار خوب

مانوئل ژوزه : ای وای!! نمیدونم از کجا این رو پیدا کردن! من که توی این همه سال یکبار اسمش رو توی اروپا نشنیدم. کاشکی نمی آوردیمش... ما قطبی داریم خودمون.

ایمون زاید : شنیدم، 3 گل، 10 دقیقه، 10 نفره، خودشه؟! من که باور نمی کردم. فیلمش رو دیدم. 10 دقیقه 10 نفره!  !

سپهر حیدری : نمیشناسمش!!

 

کانون هواداران پرسپولیس : همونی که گل دقیقه 96 رو زد! سپهر سرطلایی! الان هم توی ذوب آهن بازی میکنه و همچنان نزد پرسپولیسی ها محبوب

اون بود؟! وای وای وای! برادرم اسمش رو به من گفتا! اتفاقا وقتی فرهاد کاظمی اومد، سر تمرین ذوب آهن دیدمش، برادرم گفت برو باهاش سلام علیک کن ولی من نرفتم! ولی الان که گفتید اگه بتونم همین فردا پسفردا میرم بهش سر میزنم! توی شهر اصفهان زندگی کردنش هم... گناه داره بخدا!

افشین قطبی : وای! هیچوقت نباید میگذاشتن بره، اگر اون اینجا بود الان توی این چند سال پرسپولیس اینجوری نبود. هر چی میخواست باید بهش میدادن بمونه، مثل اینه که علی پروین رو بزاری از پرسپولیس بره...

پرسپولیس : همیشه قهرمان...آخرين ارســــالات تــــالار گفتــــمان

Kode Akhrin Ersalhaye Talar Serie 2 - www.p2g.ir

امار كاربران

آمار مطالب
کل مطالب : 2384
کل نظرات : 177


آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 410

کاربران آنلاین

آمار بازدید
بازدید امروز : 81
باردید دیروز : 19
ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته : 197
بازدید ماه : 386
بازدید سال : 386
بازدید کلی : 814,458

خبـــــرنامه

با نوشتن ایمیل خود در کادر زیر و فشردن دکمه ثبت ، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید

خبرنامه

ایمیل خود را وارد نمایید

درباره ســــايت

* استفاده از مقالات تخصصی این این پایگاه تنها با ذکر منبع یا نام نویسنده مجاز است * تمامی کامنت های تبلیغاتی بدون مطالعه و بررسی پاک خواهد شد.و تنها نظراتی که مربوط به پست باشد تایید خواهد شد

ورود به ســـــــايـت

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

پوستر سرخآخريــــن خبرهاي دنيــــاي فوتبال